Българският талант от детско-юношеската школа на Барселона Кун Теменужков направи официален

...

Български талант щастлив от дебюта си за Лийдс

Роден гений ще играе в именит британски клуб
Българският гений от детско-юношеската школа на Барселона Кун Теменужков направи формален дебют за първия тим на Лийдс при провалянето с 1:2 от Куинс Парк Рейнджърс в мач от 3-ия кръг на ФА Къп.

" Щастлив съм, че дебютирах за първия тим и съм признателен за опцията. Продължаваме да работим и да даваме максимума за клуба ", написа 18-годишният гений в обществените мрежи.

Пълното име на нападателя е Йоско Теменужков Михайлов, само че до момента в който живее и тренира в Барселона стартират да го назовават Кун. Роденият в Хасково футболист, който на 1 февруари ще навърши 19 години, размени влезлия като запаса при започване на второто полувреме Том Пиърс.

Лийдс обаче отпадна от шампионата. Домакините от КПР поведоха посредством Арамайд Оте в 23-ата минута от дузпа, а Лийдс изравни посредством Аапо Халме в единствено две по-късно - в 25-ата. Победното попадение означи Джеймс Бидуел в 75-ата минута.
Източник: offnews.bg